En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

Dosya sıkıştırma programları bilgisayarlar için olmazsa olmazlardandır.Bu makalede en iyi 5 dosya sıkıştırma programını sizin için seçtik En İyi 5 Dosya Sıkıştırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12 Aralık 2010, 15:18:28

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

__rotator_param_f


Dosya sıkıştırma programları bilgisayarlar için olmazsa olmazlardandır.Bu makalede en iyi 5 dosya sıkıştırma programını sizin için seçtik

En İyi 5 Dosya Sıkıştırma ProgramıGünümüzde arşiv yöneticisi olmadan bir bilgisayar düşünülemez. Yeni bir bilgisayara ya da yeni kurulmuş bir işletim sistemine ilk yüklememiz gereken programlardan biri dosya sıkıştırma programıdır. Ama hangi dosya sıkıştırma programını kullanmalıyız?

Aralarından tercih yapılabilecek pek çok dosya sıkıştırma programı bulunuyor. Ücret, performans ve hız bakımından ayrılan bu programlardan en iyi 3 tanesini sizin için seçtik.
1. WinRAR
WinRAR 1993 yılında bilgisayarlarımıza girdiğinden bu yana yanımızdan hiç ayrılmadı. Google'da RAR diye arattığımızda ilk sırada çıkan Winrar en çok kullanılan arşiv yöneticilerinden biridir. RAR ve ZIP dosyalarını açmak için birebirdir. Ayrıca CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, Z, 7-Zip gibi arşivleri de açabilmektedir.

WinRAR güçlü bir şekilde sıkıştırma yapabilir. Programlanabilir kendinden açılan yükleme dosyaları (SFX) oluşturulabilir. Ayrıca sıkıştırılan dosyalara istersek AES şifresi koyup daha güvenli hale getirebiliriz.

WinRAR 40 gün süreyle ücretsiz olarak kullanabiliyor. Süre bittikten sonra program sınırlı bir şekilde kullanılmaya devam edebilir ya da programı sitesinden satın alabilirsiniz.

WinRAR ile yaptığımız denemede; içerisinde farklı türlerde dosyalar bulunan 98 MB'lık bir klasörü RAR formatında 14 saniyede sıkıştırdı ve boyutunu 74,4 MB'a düşürdü. ZIP olarak ise 6 saniyede sıkıştırdı ve boyutu 44,4 MB'a düşürdü. Yaptığımız testte ZIP olarak arşivlemede en hızlı sıkıştırma yapan Winrar olurken onu PowerArchiver ve PeaZIP takip etti.
2. WinZİP
WinZip dosya sıkıştırma, dosya şifreleme, dosya paylaşımı ve veri yedekleme alanında en iyi arşiv yöneticilerinden biridir. Yaygın olarak kullanılan Zip, Zipx, RAR, 7Z, BZ2, LHA, CAB, IMG, ISO gibi uzantıları açabilen oldukça kullanışlı bir programdır. Ayrıca WinZip'in fotoğraf / görüntü sıkıştırma desteğide oldukça gelişmiştir. Tek bir tıklama ile dijital fotoğraf ve grafik dosyalarını kalite kaybı olmaksızın %20-25 oranında sıkıştırabilir. Sıkıştırdığınız dosyalara isterseniz AES şifreleme sistemi ile şifre koyabilirsiniz.

WinZip programı 45 gün boyunca deneme sürümü olarak kullanılabilir. Deneme sürümü bittikten sonra satın almanız gerekmektedir.

WinZip ile yaptığımız denemede 98 MB'lık bir klasörü ZIP olarak sıkıştırılması 15 saniye sürdü ve klasörün boyutu 44,3 MB'a düştü. WinZip sıkıştırma konusunda diğerlerine göre daha yavaş bir performans gösterdi.
3.Power Archiver
PowerArchiver, kullanımı kolay , görsellik bakımından güzel, Windows Explorer entegrasyonu ve birçok güçlü fonksiyonu bulunan bir dosya sıkıştırma programıdır. Programın tek eksik yanı RAR sıkıştırma desteğinin olmaması gibi duruyor ama etkili sıkıştırma ve hızıyla övgüyü hakeden bir program. ISO dosyaları ve SFX arşivleri oluşturulabilir. Ayrıca sıkıştırılan dosyaları direkt olarak FTP'ye de atabilirsiniz.

PowerArchiver: ZIP, 7-Zip, CAB, LHA (LZH), TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2, BH, RAR, ARJ, ARC, ACE, ZOO, GZ, BZIP2, XXE, MIME, UUE ve YENC dosya formatlarını ve ek olarak ISO, BIN-ve NRG-disk imajlarını destekler. Gelişmiş 7-Zip desteğiyle yüksek sıkıştırma oranları sunmasının yanında, 256-bit AES ve şifreli koruma da dâhil olmak üzere beş farklı şekilde arşiv dosyalarınızı şifreleyebilir.

Oldukça kullanışlı olan bu programı 30 gün boyunca deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz. Son olarak PowerArchiver, yaptığımız testte 98,2 MB olan klasörü ZIP olarak 9 saniyede sıkıştırıp boyutu 44,4 MB'a düşürdü.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2013, 16:47:16 Gönderen: Ali' »
12 Aralık 2010, 19:45:20
Yanıtla #1

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

Bence en iyisi winzip :) Ama kullancıya göre değişir..
12 Aralık 2010, 20:08:25
Yanıtla #2

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

Aslında en iyisi power archiver "Oldukça kullanışlı olan bu programı 30 gün boyunca deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz. Son olarak PowerArchiver, yaptığımız testte 98,2 MB olan klasörü ZIP olarak 9 saniyede sıkıştırıp boyutu 44,4 MB'a düşürdü."
30 Haziran 2011, 22:10:29
Yanıtla #3

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

7Zip Daha iyi 2 GB'lik klasörü 168 mb'a düşürdü.  :şeytan:
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2013, 22:52:11 Gönderen: ProRat` »
30 Haziran 2011, 23:48:31
Yanıtla #4

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

Kullanıcıya göre değişir ancak şuan 1. olan WinRAR ;)
13 Aralık 2011, 21:13:32
Yanıtla #5
  • F.A

Ynt: En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı

Bence kgb archiver adamın biri GTA 4 ü 2 mb yapmış ama çıkarmak/sıkıştırmak çoooook uzun sürüyor

En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı indir, En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı full, En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı tek link, En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı 2014, En İyi 3 Dosya Sıkıştırma Programı torrent

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 
ÜYELER İÇİN YASAL UYARI

Bu sitede paylaşılan tüm materyaller tanıtım amaçlıdır. İzlediğiniz veya indirdiğiniz tüm dosyalar sitemiz üzerinde ya da sunucumuzda barınmamakla birlikte yasalar çerçevesince 24 saat içinde indirmiş olduğunuz dosyaları sisteminizden silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğabilecek sorunlardan sitemizin sorumlu tutulamayacağını bilmeniz gerekir. Bununla beraber, bahsi geçen materyallerin lütfen lisanslarını veya orjinallerini satın alınız ve eser sahibine destek olunuz. Forum alanlarını kullanırken; üçüncü şahısların kişilik ve gizlilik haklarını ihlal edici iletiler yazmak, pornografik görüntüler paylaşmak, hak sahibinden izin almadan mp3, film, dizi, video, yazılım gibi eserleri doğrudan paylaşmak, ayrıca ilgili lisans sahibi olmayan sitelere erişim için link paylaşmak hukuka ve yasalara aykırıdır. Bununla beraber bahsi geçen materyallerin hiçbiri sitemizin sunucusunda barınmamaktadır.


HAK SAHİPLERİNE ve YASAL MAKAMLARA


Ortak Paylaş, yasalar ile birlikte telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş vede bunu üyelik sözleşmesinde açıkca beyan etmiş bir sitedir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada belirtildiği üzere yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Bu yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri tek tek kontrol etme yükümlülüğü, zorunluluğu yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkın kapsamına giren eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, abuse@ortakpaylas.com email adresinden bizlere ulaşabilirler (Telif hakkı belgesi ile beraber). Gelen talep ve şikâyetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek ve haklı bulunmanız durumundan ihlâl olan içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Tarafımıza gelen e-postalara en geç 72 saat içinde dönüş yapılmaktadır.Reklam vermek için webmasterreklam@gmail.com adresine e-mail gönderiniz
for advertising contact webmasterreklam@gmail.com


Forum ile ilgili her türlü teknik sorununuz için contact@ortakpaylas.com adresine e-mail gönderiniz
Please sent an e-mail to contact@ortakpaylas.com for your techinical issues