Travian - Tılsımların Anlamları

Travian - Tılsımların Anlamları Daha öncede yapmış olduğum çalişmayi siz arkadaşlarıma yararı olması açısından tekrar genişletmeye çalişarak konuyu işlemek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

New Post 01 Nisan 2010, 00:00:14

Travian - Tılsımların Anlamları

Google Arama
Travian - Tılsımların AnlamlarıDaha öncede yapmış olduğum çalişmayi siz arkadaşlarıma yararı olması açısından tekrar genişletmeye çalişarak konuyu işlemek istedim.
--İlk olarak bazı ön bilgiler
1- 1 hesap 2 adet büyük tılsım alamaz.
2- 1 hesap 1 den fazla küçük tılsım alabilir.
3- Tılsımı aldıktan sonra hazine binasını yıkıp yerine başka bir bina kurulabilir.Tılsım hala özelliğini korur ve o koydeki faliyetine devam eder.
4- Depo tılsımlarımda yarım bırakılan depoları tılsım el değiştirdikten sonra basamazsınız.
5- Depo ve tahıl ambarlarını ayarladıktan sonra tarlalarınızı 20 , 21, 22, 23 yapabilirsiniz.Ben sadece 23 e kadar gördüm fazlasını basan varsa bilmiyorum.

6- Tılsımlar kahramanla alınır.kahramanın türü seviyesi onemli değildir.sadece olmeden saldırı yaptığı köyden çıkması lazim.
-----KÜÇÜK TILSIMLAR------
Bu tılsımı almak istediğiniz koyunüzde hazine binanızın seviye 10 da olması ve saldırınızı yapıp tılsım koyündeki hazineyi yıkıp kahramanizla almaniz gerekir.Bu tılsımlar sadece bağlı bulunduğu koye etki ederler.
1-Mimar Tılsımı= Bu tılsım köyünüzü koçbaşı ve mancınıklardan korur. Binalar ve duvarlar X kadar daha dayanıklıdır.
2-
Daha hızlı askerler= Bu tılsım askerlerinizin hızını artırır. Hızları X artacaktır
3-Daha iyi Casus= Bu tılsım sayesinde casuslarınız normalden X kadar daha güçlüdür. Bu köyde bulunan veya bu köyden gönderilen bütün casuslar bu bonustan faydalanırlar. Ayrıca saldırı gelmeden önce saldıran kişinin hangi askerlerle geldiğini görebilirsiniz. Fakat asker sayısını göremezsiniz.
4-Daha az tahıl tüketim= Bu tılsım köyünüzde bulunan kendinize ve başkasına ait olan her askerin tahıl tüketimini 1/2 oranına düşmesini sağlar.
5-
Daha hızlı asker yetiştirme=Bu tılsım kışla, ahır ve tamirhanede yetiştirilen birliklerin normal yetiştirme sürelerine göre 1/2 süre içerisinde yetiştirilebilmelerini sağlar.
6-
Daha büyük depo için inşa planı=Bu inşa planı büyük depo ve ambar kurabilmenizi sağlar. Bu binaların seviyelerinin artırılabilmesi içinde bu inşa planına ihtiyaç duyulur.
7-Büyük sığınak=Bu tılsım sığınağınızın kapasitesini X kadar artırmaktadır. Ayrıca düşmanların mancınıkları sadece dünya harikasını ve hazineyi hedefleyebilirler veya sadece rastgele atış yapabilirler. Eşsiz tılsım hazinenin hedeflenmesini engeller.
8-
Çılgın tılsım=Bu tılsımın etkisi her 24 satte değişmektedir.Daha büyük depo için inşa planı içermemektedir.Ama iyi olduğu kadar faulde vermektedir.Mesela koyunuzun gücünü düşermek,kışlaları yavaşlatmak,askerin tahıl tüketimini 2 katına 3/4 artırması gibi.

------BÜYÜK TILSIMLAR-----
Bu tılsımları almanın değeri biraz fazladır hem aktif olduğu an savunan asker satısı fazladır hemde toplamda  7000000 kadar bi madde istemektedir hazine binasının 20 olmasi.Hazine binası 20 olmak zorunda ve bu tılsımların etkisi tüm hessabı etkilemektedir.Yani tılsımın hangi koyde olduüu farketmiyor tüm koylerinizde aynı işlemi görüyor.
1-
Mimar= Bu tılsım köyünüzü koçbaşı ve mancınıklardan korur. Binalar ve duvarlar X kadar daha dayanıklıdır.
2-Daha hızlı askerler= Bu tılsım askerlerinizin hızını artırır. Hızları X artacaktır.
3-Daha iyi casus= Bu tılsım sayesinde casuslarınız normalden 3x kadar daha güçlüdür. Bu köyde bulunan veya bu köyden gönderilen bütün casuslar bu bonustan faydalanırlar. Ayrıca saldırı gelmeden önce saldıran kişinin hangi askerlerle geldiğini görebilirsiniz. Fakat asker sayısını göremezsiniz.
4-Daha az tahıl tüketimi=Bu tılsım köyünüzde bulunan kendinize ve başkasına ait olan her askerin tahıl tüketimini X/X oranına düşmesini sağlar.
5-Daha hızlı asker yetiştirme= Bu tılsım kışla, ahır ve tamirhanede yetiştirilen birliklerin normal yetiştirme sürelerine göre 3/4 süre içerisinde yetiştirilebilmelerini sağlar.
6-Büyük depo inşa planı= Bu inşa planı büyük depo ve ambar kurabilmenizi sağlar. Bu binaların seviyelerinin artırılabilmesi içinde bu inşa planına ihtiyaç duyulur.
7
-Büyük sığınak=Bu tılsım sığınağınızın kapasitesini X kadar artırmaktadır. Ayrıca düşmanların mancınıkları sadece dünya harikasını ve hazineyi hedefleyebilirler veya sadece rastgele atış yapabilirler. Eşsiz tılsım hazinenin hedeflenmesini engeller.

Arkadaşlar birde büyük tılsımlarin her gurubun kende eşsizi vardır.Eşsiz asker basma , tahıl tüketimi gibi... Bunların etkisi diğerlerinden 2 kat daha güçlüdür.Benim tavsiyem ilk olarak eşsiz olanlar için kazırlık yapmanız.mesala az tahıl yüketen eşsiz tılsım koydeki askerinizin tahıl tüketimini yariya düşürmektedir.
 Başka merak edilen konu olursa buradan veya PM ile sorabilirsiniz. Herkeze bol eglenceli oyunlar.

Travian Forum'dan Alıntıdır
 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45